Tim Hird tengerbiológus és Tracy Fanara, a Floridai Egyetem kutatója elkezdett azzal a problémával foglalkozni, amely Florida partjainál áll fenn hosszú évek óta.
A két szakértő csapata megpróbálta kideríteni, hogy a Florida partjainál a tengerbe kerülő kábítószerek hogyan hatnak az élővilágra. Először azt vizsgálták, hogy a cápák egyáltalán lenyelik-e a kokaintáblákat, amik a tengerbe kerülnek – számolt be az
rtl.hu.
Ehhez a kísérlethez kokaintáblákhoz hasonló méretű és csomagolású táblákat készítettek. A cápák egyből lecsaptak a csomagokra, többen beléjük is haraptak, tehát minden valószínűség szerint ezt teszik a drogokkal is. A táblákat aztán úgynevezett halporral töltötték fel, ami a cápák esetében megemeli a dopaminszintjüket.
A cápák megették a halport és durván beálltak tőle,
írja a Daily Star. A csomagokat bármilyen csomagolásban kerültek a vízbe, a cápák minden alkalommal megkóstolták azokat, így kijelenthető, hogy a térségben sok cápa úszkál bedrogozva nap, mint nap.
Kokaint nem használhattak etikai okok miatt, a halpor volt az, ami még belefért. Elmondták azt is, hogy azt nem tudják, hogy az emberek által fogyasztott kokain milyen rövid- és hosszútávú hatással lehet az állatok viselkedésére.