A tervek szerint az amerikai űrügynökség 2025-ben missziót indítana felkutatásukra.
A NASA legfrissebb kutatásai egy igen érdekes kérdést boncolgattak: milyen tartományokban képesek túlélni az egyes életformák? Prabal Saxena, a NASA Goddard Űrrepülési Központjának bolygókutatója szerint az eredmények azt mutatták, hogy a légüres égitestek védettebb régióiban lehetnek olyan potenciálisan lakható rések, ahol a mikrobák túlélhetnek – olvasható a
Space.com cikkében.
Ismert, hogy nem csak a mikroorganizmusok, de az olyan összetettebb létformák is képesek túlélni az extrém szélsőséges körülményeket, mint például a medveállatka; a 2019-ben a Holdba csapódott izraeli Beresheet űrszonda több ezer ilyen állatot szállított, és nem kizárt, hogy még mindig életben lehetnek az égitesten.
A közelgő Artemis III misszió a NASA Artemis-programjának első Holdra szállása lesz és második repülése legénységgel. Indítását 2025-re tervezik. A tervek szerint az űrhajó a Hold déli sarkvidékén fog landolni. Jelen pillanatban 13 potenciális leszállóhelyet vizsgálnak a szakértők, ezen helyek mindegyike rejtekhelyet biztosíthat bizonyos életformák számára.